Menüü

Kalamaja muuseum

Kotzebue 16, Tallinn

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs on 1 euro. Muuseumikaardiga sissepääs tasuta.

NB! Tuurid on erihinnaga ja tuuridel osalemine ainult Fientast ette ostetud piletiga!

Kalamaja muuseum pakub muuseumiööl mitmeid põnevaid erituure.

 

18.00 muuseumiöö erituur "Kilu on vaba"

Tallinna kilu lugu on niisama värvikas kui meie mere kalad. Tallinnas vürtsitatud kilud olid üle ilma kuulsad, tuntuimad Tallinnas tegutsenud kilusoolamise ettevõtteid olid Feodor Malahhovi, Rudolf Andersoni, Vassili Demini, Eva Behri ja J. M. Leesmanni kalatööstused, mis kõik pälvisid toiduainetevõistlustel väikeseid või suuri hõbe- ja kuldaurahasid.

Tuuril käiakse läbi peamised kalatööstuste asukohad Kalamajas. Kuuleme, millal hakati Tallinnas vürtsikilusid valmistama, kus asusid Tallinna suuremad ja tuntumad kalatööstused enne Teist maailmasõda, missugused on olnud kilukarbi siluetid läbi ajaloo ja millest koosneb vürtsikilu retsept. Ekskursioon lõpeb loomulikult kiluvõileivaga Kalamaja muuseumis. Tuuri juhib Kilu ja vabadusehuviline Kalamaja elanik ja Tallinna Linnaelumuuseumi külastusjuht Karoli Loo.

Rännak algab Energia avastuskeskuse eest (Põhja pst 29), lõpeb Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi ja tuuri tasu on 5 eurot. Kohtade arv on piiratud! Pilet osta ette Fientast

 

19.00 Muuseumiöö erituur Kalamajast Koplisse "Kalamaja ja Kopli õhk teeb vabaks"

Kalamaja muuseumis on avatud näitus “Kopli maagiline realism” Näitus avab ühe Tallinna allasumi omapärasusi ja erilisi tähelepanekuid nii tänasest kui ka möödunud päevist. Näituse teemade märksõnad on piirid, varielu, transformatsioon ning maagiline realism. Näitus vaatab reaalsust läbi inimeste elukogemuse ja -tunnetuse, ning küsib, milline on unistatud ja unustatud Kopli, püüdes tabada igapäevaelu maagiat. Muuseumiööl kulgetakse avastama Koplit ja ekskursioon lõppeb Kopli liinide rannas. NB! Osa ekskursioonist läbitakse trammiga palun kaasa roheline kaart või osta ühistranspordi pilet.

Kalamajast Koplisse muuseumiöö ekskursiooni juht on “Kopli maagiline realism” näituse kuraator Hannele Känd.

Tuur algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestab 2 tundi.

Välja müüdud!

 

20.00 Muuseumiöö ekskursioon Metropoli galeriisse (Vana-Kalamaja 46).

Kas teadsite, et Kalamajas, Vana-Kalamaja tänaval tegutseb Tallinna kõige väiksem galerii ja kunstnike kommuun. Ja muuseumiööl ootame seda Kalamaja salajast ja vaba paika avastama. Teejuhiks on kunstnik Triinu Jürves. Kogunemine ekskursiooniks Kalamaja muuseumi ees, Kotzebue 16 ja tuur kestab 1,5 tundi. Kohtade arv on piiratud! Tasu on 1 € inimese kohta, pileti saab osta Fientast ja kohapeal soovitav annetus galeriile (sularahas).

Tuur algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.

Kohtade arv on piiratud! Tasu on 1 € inimese kohta, pileti saab osta Fientast

 

22.00 Kalamaja muuseumiöö erituur “Öö on vaba”

Kell 22.00, Kalamaja muuseum

Muuseumiööl kutsume uudistama Kalamaja ööelu. Räägime lugusid Kalamaja ööst nii kõlvatul keskajal kui ka tänapäeval ning fantaseerime Kalamaja ja Tallinna ööelu tuleviku teemadel. Liigume mööda erinevaid asumi tänavaid ja tutvustame siinseid lokaale. Lõpetame jalutuskäigu Telliskivi Loomelinnakus.

Tuuri juhivad Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets ja Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi.

Tuur algab Kalamaja muusemi eest (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.

Tasu on 1 € inimese kohta, pileti saab osta Fientast

Kohtade arv on piiratud!

Kalamaja muuseumi hoovis on avatud 18.00-21.30 kõigile huvilistele vabaloomingu joonistusala, väikesed ja suured saavad end välja elada!

 

 

JÄÄB ÄRA! VABANDAME! Kell 18.00-19.00 Kalamaja muuseumi hoovis tantsu ja mängu töötuba

Christin Taul on vabakutseline tantsukunstnik ja -õpetaja, kes on loonud lavastusi nii suurtele kui väikestele.

Muuseumiöö raames kutsub ta 7-10-aastaseid lapsi endaga koos tantsima ja mängima.

Tunniajase töötoa jooksul uurime suuri ja väikeseid liigutusi, sirgeid ja kõveraid kujusid, tunneme rõõmu nii koos olemisest kui ise olemisest.

Kalamaja kogukonnamuuseum on esimesest hetkest alates loodud ühes siinse piirkonna inimestega. Septembris 2021 avatud muuseum on hubane koht nii kohalikele kui külalistele, kus näitused ja publikuprogrammid aitavad tutvuda kohaliku ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga. Kalamaja muuseum võtab kokku killukese piirkonna värvikast olemusest.

Kalamaja kogukonnamuuseum on loodud üheskoos Kalamaja kandi inimestega. Selline muuseumi loomise meetod on ainulaadne kogu Eestis. Muuseum sai stardi 2018. aasta kevadel kohalike hulgas korraldatud küsitlusega, millele järgnesid mõttetalgud ja kohtumisõhtud. Kümned endised ja praegused kalamajakad on osalenud püsinäituse valmimisel, annetades esemeid ning jagades oma mälestusi eluolust Kalamaja asumis.

Kalamaja on põnev, tule seda avastama!

Lisainfo:

https://linnamuuseum.ee/kalamaja/