Menüü

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Väikese Illimari 12, Tallinn

Avatud 18.00–24.00

Sissepääs 1 euro (kuni 8-aastased lapsed tasuta).

Laupäeval, 18. mail kutsub Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum külla, et avastada rännuvabaduse erinevaid tahke.

Programm

  • Kell 18 aasta linnu käo töötuba lastele (vanusele 5-12).
  • Kell 20 kirjandus- ja muusikaprogramm „Käol ei ole käppi“. Rändlinnust räägivad luuletaja Veronika Kivisilla ja kirjandusuurija Elle-Mari Talivee, käomuusikat mängib Helen Põldmäe.
  • Kell 21 näituse "Vabadus Vabaduse puiesteel" avamine koos majaekskursiooniga. Läbi maja kulgev näitus jutustab Marie Underi ja Artur Adsoni lahkumisest Rootsi nõukogude okupatsiooni eest ja Tuglaste saabumisest Nõmmele.
  • Avatud on traditsiooniline muuseumikohvik, mis on seekord inspireeritud Friedebert Tuglase rännakutest Hispaanias. Kohvikus pakutakse hispaaniapäraseid tapaseid ja suupisteid. Külalised viiakse Tuglase jälgedes kulinaarsele reisile Donostia-San Sebastianist Andaluusiasse, sisse põigatakse ka Madridi ja Kataloonia pealinna Barcelonasse.

Avatud on muuseumipood.

Oluline lisainfo

Võimalusel palume muuseumikohvikus- ja poes tasuda sularahas.

NB! Muuseumiöö pilet aitab toetada muuseume, et pakkuda külastajatele öö eriprogramme, ekskursioone, kontserte, etendusi ja töötubasid.

Muuseumiööl, mille tänavune teema on „Öös on vabadust“, avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti.

Lisainfo:

www.utkk.ee

Tel +372 672 2847