Menüü

Tartu Ülikooli muuseum

Lossi 25, Tartu

Muuseum ja toomkiriku tornid avatud 18.00–23.00

Sissepääs muuseumisse on tasuta, tornidesse pääseb 3-eurose sooduspiletiga.

Tule naudi Tartu linna ja ülikooli erilist vaimsust. Tartu Ülikooli muuseum asub Tartu südames – Toomemäel toomkirikus – ja selle näitustel tutvustatakse ülikooli aja- ja teaduslugu. Samuti leiab siit põnevaid väljapanekuid Tartu toomkiriku kohta, Hullu Teadlase kabineti ja huvitavaid ajutisi näitusi.

Algusega kell 18.00 toimub toomkiriku tornide sissepääsu kõrval interaktiivse installatsiooni "Elupäästja" avamine ning kuraatorituur. Installatsioon ühendab endas geneetika ja muusika. Neljanoodilised instrumendid muudavad kuuldavaks geneetilised variatsioonid, mis on kõigi elusolendite aluseks.

Kui suurt rolli mängib meie elus kaasasündinud geneetika, kas see määrab ära kogu meie elutee või on meil endal mingit võimet seda omalt poolt kuidagi suunata ning seega otsustada ise oma saatuse üle? Kas meie elu muusika on juba sünnist saati paigas või saame me ise oma loo luua? Nende küsimuste üle saab vaataja mõtiskleda, mängides nootidel, mis tulenevad geneetikast – või siis inimesest endast. Installatsiooni autor on Valdek Laur, kaasautoriteks on metallikunstnik Fred Truus ja muusik Silver Sepp.

Lisainfo:

www.muuseum.ut.ee