Menüü
Tartu linnamuuseum

Tartu linnamuuseum

Narva mnt 23, Tartu

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs 1 euro.

Muuseumiöö programm:

Tartu linnamuuseumis on avatud uus näitus Peedist Pesumasin. See on Tartu linnamuuseumi, Eesti Maanteemuuseumi ja Eesti Põllumajandusmuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest. Tartu Linnamuuseum näitab Sulle, kuidas nõukogude ajal elati linnas defitsiidi tingimustes. Kui vajalikku polnud saada, pidi ise vanast uut looma või seda vähemasti paremaks tuunima. Ise tehti riideid, iluvahendeid, hobivarustust ja isegi olmetehnikat. Linnamuuseum on kogunud neid lugusid ja esemeid. Tule ammuta nutikaid taaskasutusideid.

Kohal on näituse kuraatorid Madle Uibo ja Meeli Väljaots, kes jagavad lahkesti külastajatele selgitusi näitusel nähtava kohta.

Kell 19:00–20:30 Emajõe kalda ajalooretk (tasuta)

Jalutuskäik ajas mööda Emajõe kallast saab alguse Tartu linnamuuseumist ja lõppeb Lodjakoja juures. Retke käigus räägib linnamuuseumi giid Ants Siim Emajõe kallastel minevikus toimunud kirevast elust: inimestest, ettevõtetest, turuplatsidest, jõetranspordist, sildadest, põnevamatest ehitistest ja paljust muust.

Avatud K–P 11–18

Lisainfo:

https://muuseum.tartu.ee/tartu-linnamuuseum/

Tel +372 746 1911

E-post: linnamuuseum@muuseum.tartu.ee