Menüü

Piiskopi 2, Tallinn

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs tasuta.

Muuseumiööl, 18. mail 2024 avame kl 19 instituudi galeriis (Piiskopi 2, 10130 Tallinn) kaasaegse ehtekunsti näituse Ungarist.

Näituse avamisel viibivad ning näitust tutvustavad näituse kuraator, ehtekunstnik ning fotograaf. Lisaks toimub õhtu jooksul 2-3 kaasaegse tantsu etteastet.

INSTITUUDIST

1. septembril 1992 asutatud Liszti Instituut – Tallinna Ungari Kultuuri Keskus on Ungari riigi välisesindus, mille peamine ülesanne on Ungari kultuuri vahendamine Eestis.

Korraldame kontserte, etendusi, esitlusi ja muid üritusi sooviga tutvustada pidevalt uuenevat mitmekülgset Ungari kultuuri. Nii saame kaasa aidata Ungari ja Eesti kunstnike ning kultuuritegelaste vahelisele koostööle ning loodame, et selle tulemusena leiab üha rohkem eestlasi tee Ungarisse. Eraldi väärib esiletõstmist kontaktihoidmine Eestis elava Ungari kogukonnaga. Tantsutubade ja lastele suunatud tegevuste kaudu pakume meelelahutust ja loomingulist ajaveetmisvõimalust isegi kõige pisematele ilmakodanikele.

Liszti Instituut teeb regulaarset koostööd Eesti kultuurinstituutidega ja festivalikorraldajatega, mh Eesti Instituudi, Fenno-Ugria, Jazzkaare ja PÖFF-iga. Instituut on algusest saati ka Tallinna EUNIC-i ehk Euroopa Liidu liikmesriikide kultuuriesinduste võrgustiku liige, mis peidab endas veelgi võimalusi koostööks.

Lisaks pakume võimalust õppida ungari keelt ning toetame ühtlasi Tartu Ülikooli ungari keele lektori tegevust. Instituudi ruumides töötab ka raamatukogu ja kunstigalerii.

Avatud E-N 10-16, R 10-15

Lisainfo: