Menüü
Foto Rita Rahu

Kuressaare linnusmuuseum

Lossihoov 1, Kuressaare

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs 1 euro (kuni 8-aastased lapsed tasuta).

„ÖÖS ON VABADUST!” MUUSEUMIÖÖ 2024 Kuressaare linnuses

  •       Avapauk kahuriga "Kotkas".
  •       Esinevad J. Aaviku nimelise Kuressaare Muusikakooli noored muusikud, kelle musitseerimisest saab üllatuda linnuse erinevates kohtades.
  •       Maitseid ja vaateid muusika taustal pakub Lossi Tornikohvik.
  •       Muuseumipoes uus hooajakaup. UUED ja VÄRVILISED langevõrega särgid.
  •       Rakkes on näotuvastusrakendus „Kui palju on sinus 13.sajandi saarlast*“.
  •       Näha saab Eesti filmipärandit aastast 1969-  „Viimne reliikvia“** ja kaeda kohta linnuses, kus vürst Gabriel köit pidi end vabadusse ronis.

"Kui palju on sinus 13.sajandi saarlast*“. - Näotuvastusrakendus võrdleb elustatud 13. sajandi kahe saarlase rekonstruktsioonidega ja kuulub näituse “Silmast silma keskaegse saarlasega” juurde. Millised nad välja nägid ja mida teha oskasid? Kes valitsesid Saaremaal? Kuidas nägid välja saare emanda pidurõivad? Kas mehed kandsid pükse või mitte? Uued leiud ja uurimismeetodid toovad mineviku inimese meile järjest lähemale. Näitus “Silmast silma keskaegse saarlasega” põhineb vana DNA ja isotoopide analüüsidel, koljude ja luustike põhjal tehtud rekonstruktsioonidel, arhiiviallikatel. Erinevad uuringud saavad näituseruumis ühtseks narratiiviks keskaegsest inimesest ja tema maailmast.

„Viimne reliikvia“**  - Filmi süžee põhineb Eduard Bornhöhe romaanil "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad". Eesti esimene digitaalselt taastud ning „kildude“, kui ka laulude poolest tuntumat filmi,  mille üheks sisevõttete kohaks oli ka Kuressaare piiskopilinnus. Üks filmirepliikidest on talupoegadest mässajate pealiku hüüe: “Meie reliikvia on vabadus!” Kestvus: 86:00; kell 19.00-20.30 ja 21.00-22.30. Filmi originaalmaterjale säilitatakse Eesti Filmiarhiivis.  Lisa:  https://et.wikipedia.org/wiki/Viimne_reliikvia

Avatud: E-P 10.00 – 18.00 (1. mai – 31. august)

Lisainfo:

www.samu.ee

https://fb.me/e/3mYDHkCKW

Tel +372 455 4463

E-post: muuseum@samu.ee