Menüü

Kunda Tsemendimuuseum

Jaama 11, Kunda

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs 1 euro.

 MUUSEUMIÖÖ PROGRAMM

16.30: Avatud nukunäitus ja heategevuskohvik

17:00 - 18:30: VABADUSE lastemängud koos Tiia Paistiga

17.00 - 18.30: Käelisi tegevusi juhendab Mai-Liis Saarpuu. Iga laps või pere saab tapeedirullile maalida oma VABADUSE lipu, mis leiab muuseumiööl koha meie liputornis

18:30 - 20:00: Kaido Veski ettekanne: Virumaa Rahvaülikool ja VABADUS eest vedada

Ettekandes arutletakse omaaegse maapiirkonna kooli rollist maasoola kasvatamisel ja selle mõjust kogukonnale. Rahvaülikooli eestvedaja jagab oma 25-aastaseid kogemusi ja avastusi. Virumaa Rahvaülikool tegutses

20:00 - 21:00: Kaido Veski viib meid linnamatkale, kus tutvume lähemalt Kunda ajalooliste paikadega, uurime VABADUSE jälgi ning avastame mineviku saladusi.

21:30 - 23:00: SÕNAVABADUS muuseumi liputornis. Linnarahvale avatakse võimalus avaldada oma arvamust muuseumi liputornis. Külastajad saavad kasutada ruuporit ja jagada oma mõtteid VABADUSE, kultuuri ja mineviku kohta.

Heategevuskohvik on avatud kuni kaupa jätkub. Kohvikus saab nautida maitsvat kohvi ja suupisteid ning teha annetuse, et toetada kohalikku kogukonda.

See mitmekülgne õhtu pakub midagi igale vanusegrupile ning loodetavasti jääb kõigile meelde kui inspireeriv ja hariv sündmus. Head muuseumiööd!

Heategevuskohvikut korraldab ALFRED GURMEE OÜ

Muuseumi püsiekspositsioon on seotud tsemendiga. Külastaja saab tutvuda tsemendi tootmisprotsessi ja Kundas kasutatud põletusahjude kirjeldustega. Muuseumis on põhjalik ülevaade Kundas tegutsenud tsemendivabrikute ja -tehaste ajaloost. Külastajad saavad kasutades atraktsiooni „Tuikuv tunnel“ justkui kogeda,  mis tunne oleks olla päris pöördahjus.

Muuseumis on pidevalt täienev Eesti kuulsate inimeste käejälgede kollektsioon.

Avatud on kunstinäitus "Naised tsemendis" ja nukunäitus "Suka Anton ja 1000 titte".

Fermi Energia infotoas saab teada, kuidas töötab tuumajaam.

Tsemendimuuseumi külastades soovitame läbi põigata ka I tsemendivabriku varemete, Kunda hüdroelektrijaama, kunagise tsemendivabriku elamu (nn direktorite mõis/villa) ja tänaseni säilinud töölisasula juurest.

Avatud

15.05-15.09 oleme avatud T-R 10-18 L 11-16

Lisainfo:

https://www.facebook.com/tsemendimuuseum/?locale=et_EE

Tel +372 322 2170

E-post: tsemendimuuseum@kunda.ee