Menüü
Kadrioru kuntimuuseum. Endel Apsaloni foto

Kadrioru kunstimuuseum

Weizenbergi 37, Tallinn

Muuseumiööl on loss külastajatele suletud, v.a eriprogrammi pileti ostjatele.

Rahvusvahelisel muuseumipäeval, laupäeval, 18. mail on püsiväljapanek, näitus „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ ja skulptuurikogu avahoidla avatud tasuta külastuseks kella 10.00–18.00.

Lapsi ootame toredas tegevustoas muuseumi 3. korrusel. Tegevustuba hõlmab miniatuurse lossimudeli elanike meisterdamist, ajalooliste kostüümide proovi ja palju teisi mänge stiilses interjööris.

Muuseumis jagavad kunstiga seotud küsimustele lahkesti vastuseid professionaalsed giidid.

Palume arvestada, et suure külastatavuse puhul võib ligipääs näitusesaalidesse olla ajutiselt piiratud ning tuleb oodata, kuni teised külastajad edasi liiguvad.

Kadrioru kunstimuuseumi Muuseumiöö programm:

Kell 18.00–19.30

Kirjanduslik Kadriorg. Temaatiline ekskursioon Kadrioru pargis. Kadriorus elanud ja töötanud kunstnikest ning nendega seotud põnevatest seikadest räägib Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Kerttu Männiste (eesti keeles).

Kogunemine lossi ees. Ekskursioon on tasuta.

Kell 18.00–19.30

Ajalooline Kadriorg. Erinevad ajastud ja Eesti ajaloo põnevad ja keerulised leheküljed kajastuvad ka kauni Kadrioru lossiansambli ja pargi ilmes. Tsaarid ja presidendid, kunstnikud ja sportlased, mainekad kirjanikud ja väikesed lapsed – Kadrioru loos on väga palju erinevaid hääli! Ekskursiooni juhib Kadrioru kunstimuuseumi giid Irina Danilova (vene keeles).

Kogunemine lossi ees. Ekskursioon on tasuta.

Kell 18.30–20.00

Eriprogramm näitusel „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ koos lühiekskursiooni ning klaasikese Hispaania veiniga lossi terrassil. Ekskursiooni juhib näituse kuraator ja Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre (eesti keeles, 20 € pileteid saab osta eelmüügist Fienta.ee lehel või kohtade olemasolul muuseumi kassas kohapeal, osalejate arv on piiratud!).

Kell 20.00–21.30

Eriprogramm näitusel „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ koos lühiekskursiooni ning klaasikese Hispaania veiniga lossi terrassil. Ekskursiooni juhib näituse kuraator ja Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre (vene keeles, 20 € pileteid saab osta eelmüügist Fienta.ee lehel või kohtade olemasolul muuseumi kassas kohapeal, osalejate arv on piiratud!).

Lisainfo:

Kadrioru kunstimuuseum / Mikkeli muuseum

Tel +372 606 6400

E-post kadriorg@ekm.ee