Menüü

Juhani koduloomuuseum

Harjumaal Kuusalu vallas looduskaunis Vihasoo külas asuvas vanas Loksa Kolhoosi aianditööliste kortermaja kahe garaažiboksi uste taga peitub nostalgiast pakatav Juhani koduloomuuseum.

Juhani koduloomuuseum loodi 2022. aastal muuseumi rajaja kadunud vanavanaisa Juhani mälestuseks, kes oli noormehele suurimaks eeskujuks ja parimaks sõbraks lapsepõlves. Koos meisterdati puukuuris kirvevarsi, käidi metsas luuaraagu toomas ning vanavanaisa Juhan rääkis palju huvitavaid lugusid oma pikast ja väärikast elust, sh viis aastat sõjas veedetud ajast.

Juhani kodus olid kõik kasutusel olevad esemed pärit Nõukogude Liidu ajast, mille keskel möödus noormehe lapsepõlv.

2022. aastal kolis muuseumi rajaja oma perega elama Vihasoo külla, kus soetatud ridaelamu juurde kuulus ka kaks garaažiboksi.

Kuna vanade esemete kogumine oli tal külge jäänud juba vanavanaisalt, otsustas ta sellega jätkata ning luua vanavanaisa mälestuseks temanimelise muuseumi.

Juhani koduloomuuseum koosneb täielikult Nõukogude Liidus toodetud ja kasutusel olnud esemetest. Muuseumi ees seisab väärikalt piimapukk koos piimanõude ja jalgrattaga, mille külge on haagitud vana piimakäru. Muuseumis sees on suur mänguasjade riiul, tolleaegset kööki kujutav nurk, väike jalgrataste kollektsioon, kolhoosi esimehe laud, sõiduauto Zaz 968M ning lisaks palju muid tuttavaid sellel ajastul kasutusel olnud esemeid.

18. mail toimuval muuseumiööl on Juhani koduloomuuseum avatud 12:00-00:00.

Sissepääs on muuseumiöö raames kõigile tasuta, kuid oleme välja pannud annetuskasti, mille muuseumiööl saadud tulu läheb Vähiravifond "Kingitud Elu" toetuseks.

Kontakt:

Asukoht: Harjumaa Kuusalu vald Vihasoo küla

Waze: Juhani koduloo eramuuseum

Andreas Piibemann

Tel: 51924685

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066764319553