Menüü

Helme Koduloomuuseum

Aadress Muuseumi, Kirikuküla Tõrva vald Valgamaa
Telefon: +372 5662 5102
Meiliaadress: koduloomuuseum@torva.ee
Rohkem infot Facebookist

Helme koduloomuuseumis ei kohta sa mitte kõrvalepandud asju, vaid alles hoitud mälestusi. Muuseumivarad meie maja kahel korrusel toovad esile Helme kihelkonna eluväärtused, elatusallikad ja elulaadi. Eksponeeritud on suurel hulgal 19. sajandi tööriistu, sealhulgas tööriistad, mis aitasid mulkidele rikkuse koju tuua. Stendidel on fotod kohalikust piirkonnast ja kultuurielust. Samuti saab näha kohalikku käsitööd ning ka nõukogude-aegseid esemeid.

Muuseumiööl avatud kell 18- 23. Sissepääs 1€ (koolieelikud tasuta).

PROGRAMMI KIRJELDUS:

18-23 Terve õhtu jooksul toimub "Tähemäng". Muuseumikülastuse alguses saavad kõik mängijad kaasa vihjetelehe. Mängida võib individuaalselt kui meeskondade või perekondadena. Vihjed viitavad esemetele, mille taga on peidus täht. Täht ei pruugi olla seotud eseme nimetusega. Ringkäigu lõpuks peaksid leitud olema kõik tähed, millest tuleb moodustada lõppvastus. Kõigi õigesti vastanute vahel loosime muuseumiöö lõpus välja 2 auhinda. Auhindadeks on Kaasiku talu loomaaia kinkekaart väärtuses 30 eurot ja perepileti pääse Riidaja Täpimajja.
Pere pisemad saavad muuseumis üles otsida pehmed mänguloomad. Iga looma juures on tempel, mille saab laps oma külastuslehele lüüa.

Muuseumiööl on kohal ka Mäe-Koda Kohvik, kes müüb maitsvaid kooke ning soolaseid ja magusaid pirukaid. Tasuda on võimalik sularahas.

18.00-19.00 giidiga muuseumituur

19.00-19.45 on kohal Tõrva valla tantsijad, kes õpetavad vanemaid seltskondlikke tantse. Igas vanuses huvilised on oodatud. Varasem kogemus tantsimisega ei ole vajalik.

21.00- 21.45 mängib lõkke ääres pilli kohalik pillimees Arvu.

22.00 -23.00 giidiga muuseumituur