Menüü

Fotomuuseum

Fotomuuseum asub ühes Tallinna vanimas hoones - 14. sajandist pärit raevanglas, Tallinna raekoja taga. Samas, Raekoja tänavas on selle aasta Muuseumiööl avatud Fotomuuseumi keha teema-aasta näitust tutvustav pop-up näitus, mis jääb avatuks vaid muuseumiööks. Näitust saavad vabalt vaadata kõik muuseumiöölised.

23.mail 2024 algab Fotomuuseumis uus teema-aasta, mis võtab seekord fookusesse keha kujutamise fotograafias. Uurime, kuidas läbi Eesti fotoajaloo on erinevad fotograafid kehasid jäädvustanud, mis on seda siinses kultuuriruumis mõjutanud ja millised on põhižanrid keha pildistamisel.

Arvestades keha teema laia sisulist ja väljenduslikku ulatust, toome publikuni mitmekesise näituse- ja publikuprogrammi. Fotograafia kui kõige realistlikum representatsiooniviis vormib uusi ja mõnikord ka ootamatuid vaatepunkte sellele, mida ta kujutab. Keha kujutamine on läbi ajaloo olnud omamoodi lahinguväli: see on politiseeritud, kontseptualiseeritud, üha enam jagatud; ja samas on see ka paradoksaalselt psühholoogiline ja vaimne suhe inimvormi ja identiteediga, mida iga konkreetne keha endas kannab.

Fotomuuseum avab keha teema-aastaga seoses kaks suurt näitust. 23. maist 2024 kutsume publikut Fotomuuseumi Raevangla hoonesse Tallinna vanalinnas, kus eksponeerime teema-aasta peanäitust “Sugu ja lugu” ning sellega kaasnevat kaht väikest väljapanekut: Salatrepi galerii näitust “Suvitajad” ja siseõue galerii näitust “Anna-Stina Treumund. Etüüdid vannipardiga”. 6. juunil 2024 avaneb Fotomuuseumi galeriis Seek kaasaegseid kehakäsitlusi tutvustav grupinäitus “Keha”.

Vaata lähemalt Fotomuuseumi kodulehelt: linnamuuseum.ee/fotomuuseum