Menüü

Adamson-Ericu muuseum

Adamson-Ericu muuseum

Lühike jalg 3, Tallinn

Väike, aga inspireeriv! Lühituurid näitustel

20-minutilised lühituurid tutvustavad muuseumi püsiekspositsiooni „Adamson-Eric: modernism ja mitmekülgsus“ läbi digitaalse kunstniku eluloolise ajatelje ning vaimse tervise teemadega tegelevat nüüdiskunsti näitust „Tasakaalus(t väljas). Näituse märkamisest ja meelerahust“.

18.00 Lühituur näitusel „Tasakaalus(t väljas)“

18.30 Lühituur näitusel „Tasakaalus(t väljas)“

19.00 Lühituur püsinäitusel

19.30 Lühituur näitusel „Tasakaalus(t väljas)“

 

Kutsume külastajaid lisaks ka iseseisevalt näitustele Adamson-Ericu loomingut uudistama ja vaimse tervise üle mõtisklema. Lastega peresid ja teisi huvilisi ootavad mõlema näituse töölehed, mille abil mängida näiteks tarbekunsti materjalimängu või vaimse tervise sõbra bingot! Lisaks saab muremõtteid hajutada Buddha tahvlil ja mõnusalt kiikuda muuseumi armsas sisehoovis.

 

Püsiekspositsioon

„Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus“( https://kunstimuuseum.ekm.ee/syndmus/adamson-eric-modernism-ja-mitmekulgsus/)

Adamson-Ericu rikkalikus loomingus peegeldub ilmekalt Eesti maali- ja tarbekunsti areng rohkem kui nelja aastakümne jooksul. Püsiekspositsioon toob välja kunstniku mitmekülgsuse nii tundliku maalija kui ka silmapaistva tarbekunstnikuna, rõhutades tema ideeküllust ja dünaamilist liikumist kunsti eri valdkondades.

„Tasakaalus(t väljas). Näituse märkamisest ja meelerahust“.

(https://adamson-eric.ekm.ee/syndmus/tasakaalust-valjas/)

Näitus kutsub mõtisklema, kuidas hoida elus tasakaalu ning tulla toime muutuste ja raskustega. Väljas on kaheksa nüüdiskunstniku looming, mis ühel või teisel viisil küsib tasakaalupunktide järele. Kuidas balansseerida murede ja rõõmude, töö ja puhkuse, unistuste ja kohustuste, ärevuse ja meelerahu vahel? Teiste seas näeb Ingrid Alliku filigraanset keraamikat, Karel Koplimetsa hingekriipivaid fotosid ja Urmas Lüüsi süngeid objekte, aga ka Maret Sarapu helgeid klaasmosaiike ning Sigrid Viiru humoorikat fotosarja.

*Muuseumi külastus muuseumiööl kl 18–23 maksab 1 euro.

Lisainfo:

Viia-Kadi Raudalainen

korraldusjuht

+372 5343 1052

kadi.raudalainen@ekm.ee