
Pärnu Muuseum
Muuseumi aadress:
Aida 3, Pärnu linn
Sissepääs 1 euro
Ligipääsetavuse info:
Kuidas tulla?
Muuseumihoone asub Pika tänava ja Pärnu jõe vahelises kvartalis Pärnu Kontserdimaja kõrval.
Muuseumi Põhja tänava poolselt küljel on 7-kohaline parkla, millest vasakpoolseim on tähistatud parkimiskoht erivajadustega külastajale. Osta muuseumipilet ning küsi muuseumi kassast koos piletiga parkimiskaart ning aseta see auto esiklaasi alla.
Jalgrattaparklad on muuseumi mõlemal küljel.
Peauks asub Aida tänava pool ning asub tänavaga samal tasapinnal.
Millega arvestada?
Pärnu Muuseumis on kaks näitusetsooni. Muuseumi saalides ning erinevate korruste vahel on võimalik liikuda ratastooliga. Püsiekspositsioon on algab fuajeest, muuseumikassa ja muuseumipoe kõrvalt viib vasakule suunduv lauge kaldtee hoone maa-alusele korrusele. Pärast teist näitusesaali tuleb minna trepist üles ja läbi kinosaali. Ratastooli või lapsevankriga kasuta näitusesaali vasakusse serva kardinasiilude taha jäävat invalifti. Püsiekspositsioon jätkub pärast kinosaali ning lõppeb lifti juures. Liftist paremal viib trepp sind tagasi fuajeesse. Fuajeesse tagasi saad ka liftiga, vajutades 0-korruse nuppu.
3. korruse ajutiste näituste saali pääseb vaid liftiga vastuvõtukorruselt või püsiekspositsiooni lõpust (vajuta 3. korruse nuppu).
Liftides puudub häälteavitus.
Rohkem infot ligipääsetavuse kohta leiad siit.
Programmi kirjeldus
Kell 18.00-23.00 avatud näitused
Pärnu Muuseumi püsiväljapanek ulatub läbi 11 000 aasta, kiviajast kaasaega, ning annab läbi viie saali ning ehtsate esemete ülevaate kogu paikkonna ja Eesti ajaloost.
Pärnu Muuseumi püsiväljapanekut saab olemasoleval kujul näha viimast kevadet ja suve! Alates 21. augustist on muuseum pool aastat suletud, et ette valmistada uut püsinäitust paikkonna unikaalsetest lugudest!
Muuseumi ajutiste näituste saalis on eksponeeritud kaks näitust.
Näitus "Kullakördi kudujad. Pärnumaa rahvariided teel suurele peole" hõlmab nii Pärnumaa ajaloolisi kui hiljutise haldusreformiga liidetud piirkondi. Kihelkonniti on välja pandud muuseumi etnograafiakogus säilitatavad rõivaesemed; tänapäeval valmistatud täiskomplektid ning näha saab ka mõningaid Pärnu kooridele kavandatud rahvarõivaainelisi kostüüme.
Näitusel "Eesti tänab" on väljas suur valik Eesti riiklikke teenetemärke. Näha saab Vabadusristi, Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse ja palju muud.
Kolmas ajutine näitus on eksponeeritud muuseumi klubiruumis (sissepääs fuajeest). Näitus "Waba riigi tüdrukud. Lindi(k)andjate elusaatused" räägib nende 12 tüdruku edasisest elust, kes 1918. aasta 23. veebruari õhtul, mil Endla seltsimaja rõdult esimest korda avalikult ette „Manifest Eestimaa rahvastele“, jagasid kuulajatele sini-must-valgeid lindikesi.
Veel põnevat
Muuseumiööl toimub Punase torni hoovis, Pärnu Muuseumi ees ning Koidula Muuseumi aias raamatuvahetus!
Võta kaasa üks raamat, millest oled valmis loobuma ning tule vaata, kas leiad sellele asemiku.
Raamatuaasta puhul kõik muuseumi omatrükised soodushinnaga!
Sissepääs muuseumisse lõppeb 30 minutit enne sulgemist ehk kell 22.30.