Menüü
sündmused tartus

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Muuseumi aadress:

Vanemuise 46, Tartu

Sissepääs 1 euro

Ligipääsetavuse info:

Meie juurde saad tulla:

  • autoga. Vanemuise tänav on mõlema suuna liiklusega, parkida saab muuseumi ees.
  • jalgrattaga. Jalgratta saab lukustada muuseumi ees olevasse rattaparklasse. Samuti asub Vanemuise pargi nurgal rattaringluse parkla, mille kohta saab rohkem teavet rattaringluse kodulehelt.
  • ühistranspordiga. Lähimad linnaliini bussipeatused on Pauluse (bussiliinid 1, 2, 8, 10, 11 ja 12) ja Pepleri (bussiliinid 3 ja 25). Busside sõiduplaane saad vaadata Peatus.ee veebilehelt.

Ligipääs erivajadustega inimesele:

  • Invaparkimiskoht autole paikneb muuseumihoone vasakpoolsel küljel, Eesti Kirjandusmuuseumi pool otsas tõkkepuu kõrval;
  • ratastooliga majja pääsemiseks on kaldtee;
  • ratastooliga liikujale on muuseumis lift ja kõik avalikud ruumid on ratastoolisõbralikud;
  • muuseumis on invatualett.

Parkimine:

Parkimine Tartus loodusmuuseumi ees Vanemuise tänaval on tasuline. B piirkonnas on tasulise parkimise aeg tööpäeviti ajavahemikus kell 08.00–19.00.

Parkimistasu: 1,50 eurot 1 tund, tähistatult 90 min tasuta. Nädalavahetustel ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Lähimad parkimisautomaadid asuvad Vanemuise tn 48 ees ning Vanemuise ja Pepleri tänava nurgal. Muuseumi lähedal asuvad parklad Pauluse kiriku kõrval (tööpäeviti kell 8–18 piiratud parkimisajaga 120 min, aadress Riia tn 29), Hektor Design hosteli taga (tasuta parkimine, aadress Riia tn 28) ja Vaksali tn raudtee ääres (tasuta parkimine ajalise piiranguga, aadress Vaksali tn 2a ja 12b).

Tutvu parkimisinfoga Tartu linna kodulehel.

Programmi kirjeldus

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis on võimalus tutvuda erinevate liikidega üle kogu maailma. Püsiekspositsioonis „Maa. Elu. Lugu“ saad tutvuda looduslike koosluste, luustike ja eksootiliste elusloomadega. Siit leiad kireva väljapaneku maailma looma-, taime- ja seeneriigist: DNA ja raku mudelid, eluslooduse evolutsiooni selgitavad elupuud ja infot olendite kohta, kelle eksisteerimisest me enamasti teadlikudki pole. Loodusmuuseumi elavnurgas saad tutvuda loomade ja putukatega, geoloogia saalis tutvustame erinevaid kive ja mineraale. Kas teadsid, et Tartu Ülikooli loodusmuuseumis asub Kaali meteoriidist seni leitud kõige suurem tükk?

28. aprillist on avatud uus näitus „Käega katsutav kliima: Mis meist saab?“. Näitus räägib inimeste igapäevaelu mõjutavatest kliimamuutustest ning nende ulatuslikest mõjudest, tagajärgedest meie keskkonnale. Tutvustame nii kliimamuutustega seostuvaid looduslikke protsesse kui ka inimeste tegevuse mõju. Näitus pakub probleemidele ka lahendusi – väiksematelgi keskkonnasõbralikel sammudel on mõju ning igaühel meist on võimalik keskkonna hoidmisesse ja parendamisse panustada. Näitusega kaasnevad õppeprogrammid põhikooli 2. ja 3. astmele.

Loe lisa Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kohta: https://natmuseum.ut.ee/

Näeme muuseumiööl!