
Tartu Ülikooli botaanikaaed
Muuseumi aadress:
Lai 38, Tartu
Sissepääs 1 euro
Ligipääsetavuse info:
Meie juurde saad tulla:
- jalgsi. Botaanikaaeda pääseb kolmest väravast – Laia, Emajõe ja Kroonuaia tänavalt. Laia tänava värav avatakse kell 7 ja suletakse talvehooajal kell 19 (suviti kell 21). Vabaduse tänava värav on avatud E–R kell 7–18, L–P kell 10–18. Kroonuaia värav on avatud E–R kell 7–18. Lapsevankriga pääseb botaanikaaia territooriumile Vabaduse puiesteelt (Emajõe poolsest väravast).
- autoga. Parkida saab Laial, Magasini, Munga tänaval või Vabaduse puiesteel. Parkimine on tasuline.
- jalgrattaga. Kaherattalisega pääseb botaanikaaia territooriumile Vabaduse puiesteelt (Emajõe poolsest väravast). Botaanikaaias asub väike rattaparkla, kuhu saab rattaid lukustada. Lähimad rattaringluse parklad on Rüütli, Vabadussilla ja Delta, rohkem teavet leiab rattaringluse kodulehelt.
- ühistranspordiga. Lähimad linnaliini bussipeatused on Palmihoone (buss nr 6 ja 13), Kroonuaia (buss nr 6 ja 13), Lai (buss nr 6), Vabadussild (buss nr 7) ja Vene (buss nr 4, 7, 8 ja 25). Busside sõiduplaane saab vaadata veebilehelt Peatus.ee.
Ligipääs erivajadustega inimesele:
- Ratastoolis liikujale sissepääs botaanikaaia alale Vabaduse puiesteelt Emajõe poolsest väravast;
- ratastooliga majja pääsemiseks on kaldtee;
- botaanikaaia kasvuhoonetes liikumiseks on kasutusel lift;
- invatualett asub palmihoone tagaküljel sissepääsuga õuest.
Parkimine:
Parkimine Tartus botaanikaaia lähistel on tasuline. Parkida saab Laial, Magasini, Munga tänaval või Vabaduse puiesteel A piirkonnas tööpäeviti ajavahemikus kell 08.00–19.00 ja laupäeviti kell 11.00–17.00.
Parkimistasu: 3 eurot ühe tunni kohta, tähistatult 15 min tasuta. Pühapäeviti ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.
Lähimad parkimisautomaadid asuvad Laial ja Munga tänaval. Botaanikaaia lähedal Supilinnas on parkimine tasuta.
Tutvu parkimisinfoga Tartu linna kodulehel.
Programmi kirjeldus
Tartu Ülikooli botaanikaaias ootavad imetlemist 10 000 erinevat taimeliiki ja -sorti maailma kõikidest kliimavöötmetest! Alpiaias kasvavad erinevad okaspuusordid, põõsad ja väiksemad puud, mis lisavad oru nõlvadele põnevaid vorme. Ravimtaimeaias saab tutvuda paljude eesti rahvameditsiinis levinud taimedega ja nende raviomadustega ning samuti kohalike maitsetaimedega.
Kas teadsid, et Tartu Ülikooli botaanikaaias kasvab nulg, mille Lennart Meri tõi Eesti esimese noorteadlaste ekspeditsiooni juhina 1960. aastal Kamtšatkalt jakitaskus Eestisse? Taime on võimalik näha botaanikaaia kasvuhoone taga Ida-Aasia osakonnas.
Kell 21 toimub loodusluuleõhtu Doris Karevaga. Margus Kasterpalu vestleb koos poetessiga Eesti metsaluule antoloogiast „Südames laulavad metsad“.
Loe lisa Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kohta: https://natmuseum.ut.ee/