Menüü

Järvemuuseum Akva:rium

Muuseumi aadress:

Limnoloogia tee 1, Vehendi küla, Elva vald, Tartumaa, 61117

Sissepääs 1 euro

Ligipääsetavuse info:

Järvemuuseum asub Limnoloogiakeskuses, otse Võrtsjärve kaldal.

  • Palume jätta ekskursioonibussid ning teised sõidukid parklasse (välja arvatud erikokkuleppel).
  • Liikumispuudega külastaja sõidukile on parkimiskoht muuseumi peasissepääsu kõrval.

Muuseum on külastatav ka ratastooliga – 1. korrusele pääseb otse peauksest, 2. korrusele viib invatõstuk.

Programmi kirjeldus

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs 1 euro (kuni 8-aastased lapsed tasuta).  

Parvesõidud 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 (sõiduks sobiva ilma korral) ja õngelaenutus lisatasu eest.

20.00 Giidituur muuseumis

22.00 Giidituur - muuseumi kalakollektsiooni söötmine

Muuseumiöö erinäitus - väljapanek järvede, jõgede ja nende elustiku kohta kirjutatud raamatutest!

Töötoad:

  • Hiina tušimaal – loome maagilise kunstiteose kalast 
  • Meisterdamisnurk lastele
  • Huvilistel on vabadus kasutada VR-elamust „Ekspeditsioon Võrtsjärves” või proovida lihtkäsiõngega kalastusõnne

Avatud kohvik.

Meie põhiekspositsiooni moodustavad elusad Eesti mageveekalad, sekka näeb siin ka eksootilisemaid kalu. Siseruumides on 35 eri suuruse ja kujuga akvaariumi, kus praegu elavad järgmised liigid: ahven, angerjas, haug, peegelkarpkala, viidikas, linask, nurg, latikas, säinas, säga, koha, särg, roosärg, hõbekoger, kuldkala, turb, rünt, tõugjas, valgeamuur, angersäga, pangasius, doktorkala, kirju pakslaup ehk jämepea, punauim-säga, hõbedollar, koi, leopard-purirüüsäga ehk pleco, kirevahven, vikerkaarahven, pirapatinga ehk pacu, triibuline jänkukala, punakõht piraaja, oscar, triibuline raphael säga, beluuga, siberi tuur, kuldne sterlet, bester, sevrjuuga ja teised. Lisaks saab uudistada ka punakõrv- ning kollakõrv ilukilpkonni.

Muuseumis ootab huvilisi ka Võrtsjärve kalandusajaloo, linnustiku, veetaimede ja Eesti suurte mageveelimuste näitus, kaasaegsete ja vanemate püügivahendite väljapanek, kivimite, ürgkalade ja kalakivististe kollektsioon, veekogude uurimisvahendid. Uudistada saab Eesti siseveekogude fotonäitust. Lisaks leiab siit infot kalapüügieeskirjadest, Limnoloogiakeskuse ajaloost ja teadlaste tööst. Pakume võimalust virtuaalreaalsusretkedeks Võrtsjärve veealusesse maailma, kus saab peaseadme abil järve sukelduda ning veealust elu omal käel tundma õppida.

Lisaks on siin näitused Amazonasest ja Võrtsjärvest ning kalahäälte kuulamise kamber.

Muuseumis asuvat konverentsisaali saab rentida erinevate ürituste läbiviimiseks. Navigatsiooniperioodil pakume huvilistele parvsaunasõite. Viime läbi laias valikus õppeprogramme kooligruppidele (sh suviseid ja talviseid kalastuspäevi) ja teeme ekskursiooni kõikidele soovijatele, suviti korraldame kalastuslaagreid. Kokkuleppe alusel on gruppidel võimalik külastada keskust ka väljaspool lahtiolekuaegasid.

 

Lisainfo:

Järvemuuseum | Järvemuuseum

Fb: Järvemuuseum Akva:rium

Muuseumiöö Järvemuuseumis, Võrtsjärve kaldal! Öös on raamatut!

Hea raamatuhuviline Järvemuuseumi külastaja, sel aastal tähistame üheskoos raamatuaastat. Esimene eesti keelt sisaldav raamat trükiti 500 aastat tagasi, mis ühtlasi tähistab ka Eesti kirjakeele sündi. Sellest ajendatuna on 2025. aasta muuseumiöö teemaks „Öös on raamatut“ ja meie väljapanek koosneb järvede, jõgede ja nende elustiku kohta kirjutatud raamatutest.

Hea külastaja, kui soovid näitusel olevaid raamatuid lähemalt uurida, siis tee seda hoolivalt ja lugupidamisega, et meie raamatud saaks veel pikalt lugemishuvilisi rõõmustada.

Järvemuuseumi muuseumiöös on vabadust lugeda, uudistada ja avastada... küsida ja kuulata...mõtiskleda ja puhata. Naudime üheskoos olemise ilu!