Menüü

Järvemuuseum Akva:rium

Limnoloogia tee 1, Vehendi, Tartu maakond

Avatud 17.00–23.00

Sissepääs 1 euro (kuni 8-aastased lapsed tasuta).  

Parvesõidud 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 ja õngelaenutus lisatasu eest.

18.10 ja 20.10 giidituur muuseumis

19.00 ja 21.00 konkursil „Aasta kalandustegu 2022“ rahva lemmiku tiitli pälvinud Eesti Maaülikooli kaasprofessori, kalateadlase ja teaduse populariseerija Arvo Tuvikese loeng-vestlusring „Kas kalad magavad?“

22.00 Kalade söötmine muuseumis

Loomingulise vabaduse töötoad:

  • Töötuba Gyotaku (kalaprint). Kalaprinti teeme T-särgile (palume ühevärviline särk endal kaasa võtta)
  • Hiina tušimaal – loome maagilise kunstiteose kalast
  • Huvilistel on vabadus kasutada VR-elamust „Ekspeditsioon Võrtsjärves” või proovida lihtkäsiõngega kalastusõnne

Avatud kohvik.

Meie põhiekspositsiooni moodustavad elusad Eesti mageveekalad, sekka näeb siin ka eksootilisemaid kalu. Siseruumides on 35 eri suuruse ja kujuga akvaariumi, kus praegu elavad järgmised liigid: ahven, angerjas, haug, peegelkarpkala, viidikas, linask, nurg, latikas, säinas, säga, koha, särg, roosärg, hõbekoger, kuldkala, turb, rünt, tõugjas, valgeamuur, angersäga, pangasius, doktorkala, kirju pakslaup ehk jämepea, punauim-säga, hõbedollar, skalaar, koi, leopard-purirüüsäga ehk pleco, kirevahven, vikerkaarahven, pirapatinga ehk pacu, triibuline jänkukala, punakõht piraaja, oscar, triibuline raphael säga, beluuga, siberi tuur, kuldne sterlet, bester, sevrjuuga ja teised. Lisaks saab uudistada ka punakõrv- ning kollakõrv ilukilpkonni.

Muuseumis ootab huvilisi ka Võrtsjärve kalandusajaloo, linnustiku, veetaimede ja Eesti suurte mageveelimuste näitus, kaasaegsete ja vanemate püügivahendite väljapanek, kivimite, ürgkalade ja kalakivististe kollektsioon, veekogude uurimisvahendid. Uudistada saab Eesti siseveekogude fotonäitust. Lisaks leiab siit infot kalapüügieeskirjadest, Limnoloogiakeskuse ajaloost ja teadlaste tööst. Muuseum pakub võimalust virtuaalreaalsusretkedeks Võrtsjärve veealusesse maailma, kus saab peaseadme abil järve sukelduda ning sealset elu omal käel tundma õppida (sealhulgas ka kalahääli kuulata). 2023 suvel avasime ka täiesti uue ja põneva näituse Võrtsjärvest. Külastajaid teenindab kohvik, suveniirilett ja turismiinfopunkt. Lastele mänguala.

Muuseumis asuvat konverentsisaali saab rentida erinevate ürituste läbiviimiseks. Navigatsiooniperioodil pakume huvilistele parvsaunasõite. Viime läbi laias valikus õppeprogramme kooligruppidele (sh suviseid ja talviseid kalastuspäevi) ja teeme ekskursiooni kõikidele soovijatele, suviti korraldame kalastuslaagreid. Kokkuleppe alusel on gruppidel võimalik külastada keskust ka väljaspool lahtiolekuaegasid.

Lisainfo:

https://kalala.emu.ee/

Fb: Järvemuuseum Akva:rium

Muuseumiöö Järvemuuseumis, Võrtsjärve kaldal! Öös on vabadust!

Järvemuuseumi muuseumiöös on vabadust uudistada ja avastada... küsida ja kuulata...mõtiskleda ja puhata...märgata...end loominguliselt väljendada... öös on vabadust nautida olemise ilu.