Menüü

Eesti Tuletõrjemuuseum

Tallinn, Raua 2

Avatud 18.00–23.00

Sissepääs tasuta.

Fotode näitus Raua 2 voolikutornis ja tehnika väljapanek Tallinna Kesklinna päästekomando hoovis.

VOOLIKUTORN:

Kavas on eksponeerida 20 ajaloolist fotot torni erinevatel korrustel (esimesest üheksanda korruseni). Näitame ka ajaloolisi videokaadreid ja tuletõrjevarustust aastatest 1989-1992.

Voolikutorni tutvustav ringkäik kell 20.00 ja kell 21.00.

Ringkäik kestab 20 minutit.

HOOV:

Kaasaegset päästetehnikat tutvustab Tallinna Kesklinna päästekomando, Päästeameti ennetustöö inimesed jagavad teadmisi ja infomaterjale tuleohutusest, elanikkonnakaitsest ja kriisidest. Eksponeeritud on uus ja vana tehnika. Ringi käib Nublu ning oodata on üllatusi.

IDEE:

Eesti Tuletõrjemuuseum mõistab vabadust kui poliitilist vabadust, iseseisvust, eelkõige Eesti taasiseseisvumisaega ning sellele järgnenud aastaid. See oli Laulva revolutsiooni periood ja aeg, mil välja toodi sini-must-valged lipud.

20.augustil 1991. toimus Teletorni kaitsmine ja samal päeval kuulutas Eesti end iseseisvaks Vabariigi Ülemnõukogu otsusega. Taastati Eesti riiklik iseseisvus ja algas vabaduse aeg. Kuidas elas tuletõrje nende pöördeliste sündmuste keerises?

25.mai 1992 loodi Päästeamet, kadus idanaabri suurriiklik ülevalpidamine. Uue struktuuri ülesehitamiseks võeti vastu päästetehnikat humanitaarabina läänest, nende vana, meie uus.

Olid ajad…

„Öös on vabadust“ projektinäitusel näitame fotosid aastast 1989-1992 ning tuletõrjetehnikat.